
Sa predstavom “Mirgorod” sutra (24. oktobra 2018.) smo u glavnom takmičarskom programu festivala klasike “Vršačka pozorišna jesen”. Festival je počeo 19. i traje do 28. oktobra i održava se u NP “Sterija”.
U obrazloženju odabira predstava, selektor Đura Mrđa navodi da je ovo “jedan novovremeni Gogolj koji je nastao na osnovu motiva Gogoljevih pripovedaka, spisa i prepiske koju je Anđelka Nikolić inventivno sklopila kao osnovu za ironičnu, uzbudljivu, setnu, glumački i muzički razbokorenu predstavu”.
“Mirgorod”, koji je po tekstu Nikolaja Vasiljeviča Gogolja režirala Anđelka Nikolić, nalazi se u konkurenciji još šest predstava pozorišta: „Boško Buha“, „Zvezdara teatar“ i BDP iz Beograda, SNP i „Pozorišta mladih“ iz Novog Sada i pozorišta „Sterija“ iz Vršca.